obac PL ENG BI DE
Tech-Pol
starto firmie
Kategorie

o firmie

 •              

                 Początek działalności firmy to założenie Spółki Jawnej  w 2003 roku która została przekształcona  w Spółkę z o.o. w 2011 roku .Początki działalności Spółki to usługi remontowe podzespołów hydrauliki sterowniczej obudów zmechanizowanych dla kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Inwestycje w nowoczesny park maszynowy ze środków własnych oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju  Regionalnego w ramach działania   ,,Mikroprzedsiębiorstwa” pozwoliły Spółce na rozszerzenie działalności oprócz remontowej o produkcyjną.

  Obecnie infrastruktura firmy to hale produkcyjne o łącznej powierzchni 2000 metrów kwadratowych  oraz pomieszczenia biurowe i socjalne dla załogi . Firma posiada biuro konstrukcyjno-technologiczne, które opracowuje i wdraża nowe rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne odpowiadające aktualnym potrzebom rynku, spełniające wymagania odbiorów krajowych i zagranicznych

  Produkcja realizowana jest na wysokowydajnych obrabiarkach CNC sterowanych numerycznie  przy użyciu narzędzi renomowanych firm światowych. Odbiorcami wyrobów i usług Spółki Tech-Pol są polskie kopalnie na Górnym Śląsku oraz zagraniczne w Czechach i na Białorusi.

               Produkty firmy to  podzespoły i elementy  hydrauliki sterowniczej dla górniczych obudów zmechanizowanych min. bloki zaworowe oraz przynależne do nich zawory bezpieczeństwa i wskaźniki ciśnienia  ponadto  bloki rozdzielaczy, zawory odcinające, zawory zwrotne, zawory progowe , zawory redukcyjne oraz  redukcyjno  -przelewowe ,  filtry, oraz elementy złączne układów hydraulicznych. W zależności od potrzeb odbiorców wykonujemy  kompletne  układy hydrauliczne na bazie własnych podzespołów oraz przewodów hydraulicznych. Produkowane przez Spółkę wyroby spełniają wszystkie wymagania przepisów krajowych i zagranicznych co zostało potwierdzone uzyskaniem Certyfikatów zgodności  które nadane zostały przez Akredytowane Laboratorium Techniczne z OPAWY , Ośrodek Badań i Certyfikacji Wyrobów ,,OBAC”, Instytut Techniki Górniczej  ,,Komag” –Zakład Badań Atestacyjnych oraz Jednostkę Certyfikującą Test Sp. z o.o. .

              Spółka zatrudnia specjalistów z zakresu obróbki skrawaniem m.in. technolodzy oraz wykwalifikowani pracownicy montażu i stacji prób na której dokonuje się sprawdzenia 100% produkowanych wyrobów.

  Spółka TECH-POL prowadzi  gwarancyjną obsługę serwisową swoich wyrobów, jak również zapewnia dostawę części zamiennych po zakończeniu okresu gwarancyjnego. W lipcu 2005 roku firma wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie projektowania , produkcji, sprzedaży i obsługi serwisowej elementów hydrauliki sterowniczej dla górnictwa jak również usług w zakresie obróbki skrawaniem i spawania dla innych branż. W 2009 roku  SZJ rozszerzyła swoją działalność o usługi remontowe hydrauliki sterowniczej a w 2012 roku o usługi obróbki galwanicznej.